Порошенко наслідує одіозного Януковича

361

Президенту потрібен коаліційний документ у парламенті. Тому набирає у свою фракцію нардепів-перебіжчиків.

Про це сказав політолог Віктор Небоженко.

«Порошенко не збирається рахуватися з цією коаліцією. Але йому потрібна коаліційна угода. По-справжньому голосування будуть давати йому БПП і «п’ята колона» Кремля — колишні «регіонали». Тобто, відповідальність бере на себе нова парламентська коаліція, а голосувати будуть зовсім інші. Такий стиль», — пояснив Небоженко.

«Політичний маневр, коли з однієї фракції депутати переводяться в іншу свідчить про всихання демократії у Верховній Раді. Я кажу «переводяться», тому що два роки ці люди не висловлювали ніякого захоплення БПП. А тепер раптом несподівано відкрили для себе технічні та фінансові перспективи роботи саме в цьому блоці. Це погано. Це дуже грубий і незграбний повтор. Те що робила правляча Партія регіонів під час правління Януковича», — зауважив політолог.

Він спрогнозував, що нова коаліція може протримаються «не більше двох місяців».

«Конфлікт у новій коаліції буде вже на першому голосуванні. Але у президента є голоси. Він передав важливі міста Одесу та Кривий Ріг «регіоналам». І за це вони будуть йому вдячні. Вирішується питання про призначення Бойка і Ахметова «гауляйтерами» окупованої території Донбасу. І за ці речі «регіонали» будуть дуже чуйні до законопроектів президента. А політична відповідальність ляже на коаліцію. А не на того, хто голосував. Ось у чому велика проблема», — додав він.

За словами Небоженка, президент «трошки лицемірить» з депутатами.

«Головний недолік політичного маневру, який робить Порошенко і його фракція у тому, що це було з попереднім президентом і погано закінчилося для України. І тим більше для Януковича. Тому робити ті ж самі кроки, сформувати режим влади Януковича без Януковича, що робить Порошенко — неефективно. Якщо на цьому згорів твій попередник, то навіщо ти повторюєш його політичні помилки», — зауважив він.

Експерт вважає, що новий уряд не стане якіснішим за попередній.

«Коаліція не створить кращий уряд. Це прикриття зовсім іншого складу Кабміну. Там будуть люди, за яких попросять олігархи. Взамін підконтрольні їм мажоритарники і «Опозиційний блок» даватимуть голосуватимуть як треба президенту», — сказав Небоженко.