Порошенко підтримує зняття депутатської недоторканності

608

Сьогодні, 9 лютого, на нараді співробітників НАБУ за участю Президента України, було порушене питання недоторканності народних депутатів.

Петру Порошенко було поставлене запитання щодо зняття депутатської недоторканності, оскільки такий чинник заважає НАБУ проводити оперативні слідчі дії.

На це Президент України відповів, що особисто займається вирішенням цієї справи.

«Позиція перша — коли були вибори до Парламенту, я порахував усі політисили, які йшли до ВРУ. І всі кандидати-мажоритарники на кожній зустрічі виборцям обіцяли, як тільки я буду обраний до Парламенту, я одразу внесу проект змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. Як тільки вони потрапляють до Парламенту, це гаряче бажання зникає. Куди воно зникає, складно відповісти.

Тому я вніс проект змін до Конституції щодо скасування депутатської  недоторканності. Цей Парламент проголосував за направлення до Конституційного суду. Як ви знаєте, коли проект направлений до Конституційного суду, то воно обов’язково буде розглянуте. Депутатам не потрібна депутатська недоторканність, хіба право на вільне висловлення думок в Раді, що не стане причиною переслідування нардепа», — зазначив Порошенко.

Зокрема, Гарант заявив, що сьогодні потрібен «суспільний запит чи громадський тиск», аби проект стосовно недоторканності не законсервувався, а просувався далі.