Порошенко сьогодні обговорить з лідерами ЄС безвізовий режим для України

361

Сьогодні в Брюсселі Петро Порошенко обговорює з лідерами Євросоюзу безвізовий режим України з ЄС. Глава держави зустрічається з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і очільником Єврокомісії Жаном Клодом Юнкером.

Серед тем зустрічі — Угода про асоціацію, Мінські домовленості та зона вільної торгівлі.

Я сподіваюся на подальшу співпрацю з ЄС, зокрема, проведення подальших самітів Україна-ЄС, зокрема, один вз таких самітів запланований на 19 травня, — заявив Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками зустрічі.

За словами глави держави, Єврокомісія готова подати рекомендацію для вирішення питання про безвізовий режим із Україною.

Всі кроки, зроблені Україною, дозволяють Єврокомісії надати пропозиції щодо лібералізації візового режиму в квітні. У питанні лібералізації візового режиму у нас спільні інтереси: спростити нашим громадянам подорожі у наші країни, — сказав президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер у ході спільної з президентом України і головою Європейської Ради Дональдом Туском.

Серед досягнень України президент ЄК особливо відзначив ухвалення низки законів, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Також сьогодні у президента України запланована тристороння зустріч з канцелером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом.

Напередодні Україна завершила виконання вимог, необхідних для візової лібералізації. Ухвалили закон про електронне декларування й обрали всіх членів Національного агентства із питань запобігання корупції.