Порошенко закликав Путіна виконати свою обіцянку

251

Президент України Петро Порошенко зробив офіційну заяву з приводу вироку незаконно утримуваній Кремлем українській льотчиці Надії Савченко, оголошеного сьогодні, 22 березня, судом Донецька Ростовської області РФ.

У ньому він заявив, що Україна ніколи не визнає російського судилища над своєю громадянкою.

«Це було ганебне на весь світ судилище, яке країна-агресор влаштувала проти українського Офіцера з великої літери, яка, як і належить, захищала свою землю від ворожих посягань», — сказав глава держави.

Порошенко також закликав президента РФ Володимира Путіна виконати обіцянку, дану під час зустрічей в нормандської форматі.

«Путін під час зустрічей в нормандської форматі заявляв, що після так званого судового рішення поверне Надію Савченко Україні. Настав момент виконати цю обіцянку», — нагадав він.

При цьому голова держави погодився обміняти Савченко на двох російських військовослужбовців.

«Я в свою чергу готовий передати в Росію двох російських військовослужбовців, затриманих на нашій території за їхню участь у збройній агресії проти України. Одразу після завершення судових розглядів я готовий шляхом відповідних процедур забезпечити їхній виїзд до РФ. Такий підхід відповідає пункту шість Мінських домовленостей — про обмін всіх на всіх», — сказав президент.