Поточні питання податкового та митного регулювання

327

На брифінгу, Міністр фінансів Наталія Яресько, розповіла про зміни, які чекають Україну в найближчому майбутньому.

Нині найбільш важливим є адміністрування податків, тому важливою метою 2016 року буде реформування ДФС.

«У 2015 році було оформлено 30 тисяч митних декларацій за спрощеною формою, на загальну суму 21,2 мільярда гривень, це склало 9,2% від кількості всіх митних декларацій. Для порівняння, у 2014 році було оформлено 27 тисяч декларацій, на загальну суму 12,2 мільярда гривень. За цією формою товари не направляються на внутрішню митницю, а одразу потрапляють на підприємства», — розповіла міністр.

Система спрощеної митниці, в автоматичному профілі оцінки ризиків, повідомляє, які компанії є фіктивними. Такими вважаються компанії, у яких засновником, директором і бухгалтером є 1 людина. Митник одразу бачить, чи може він дозволити пройти компанії розмитнення за спрощеною процедурою.

Однак, деякі митники дозволяють спрощений імпорт підприємствам, щодо яких спрацював «профіль ризику». Виходить, що недобросовісний бізнес може таким чином ухилятися від податків. Вони зменшують об’єм, вагу вантажу, декларуючи дешеві товари замість дорогих.

З приводу зафіксованих порушень, Наталя Яресько доручила голові Державної фіскальної служби, Роману Насірову:

— Провести перевірку всіх митних оформлень за процедурою IM40EA, які здійснювалися протягом 2015 року та січня 2016 року.

— Виявити посадових осіб, які незважаючи на повідомлення автоматизованої системи управління ризиками, дозволяли пропуск товарів та притягнути їх до відповідальності.

— По всіх виявлених порушеннях потрібно буде стягнути податки та провести службові розслідування. Притягнути осіб, які прийняли неправомірні рішення, до дисциплінарної відповідальності. Передати результати всіх цих розслідувань правоохоронним органам.

— Підготувати та погодити з Мінфіном профіль ризику, які унеможливлять застосування процедури IM40EA для недобросовісних компаній.

— Невідкладно доопрацювати автоматизовану систему митного оформлення, позбавивши технічної можливості митників випускати товари за процедурою IM40EA, якщо система аналізу ризиків виявила суттєві загрози.

Кроки, які допоможуть зробити митницю менш корумпованою:

1. У лютому буде представлений закон «Про уповноважених економічних операторів». Він надаватиме підприємствам критерії, які допомагатимуть користуватися спрощеною митною системою. Таким чином мінімізується можливість недобросовісного бізнесу, зменшиться потік контрабанди.

2. Найближчим часом планується подати на розгляд Кабміну тендерну документацію з метою залучення міжнародних компаній для управління частиною митниці на Західному кордоні. Це дасть змогу залучити компанії з досвідом прозорої сервісної роботи.

3. Планується залучення нового програмного забезпечення, що дозволить мінімізувати людський фактор у податковій системі.