Правоохоронні органи відверті лобісти у рейдерстві

644

У студії Vse.Media голова Антирейдерського союзу розповів, як діють групи захоплення чужого майна в Україні, та навів найяскравіший приклад.

Рейдерство – це не доморощене виробництво, пройшло воно до нас із західних корпоративних стосунків. Фактично, це протиправне заволодіння чужою власністю.

Зазвичай відбувається закупівля контрольного пакету акцій з послідуючим перехопленням правління. В умовах пострадянської України рейдерство – це перехват контролю, але кримінальним шляхом.

«Сучасний яскравий приклад рейдерського захоплення – це «Житомирські ласощі». Там неправосудне рішення Тернопільського суду, в якому відбувається відмотування трирічної історії, про виключення з реєстру однієї компанії і включення іншої. Боротьба йде за комплекс нерухомості.

Використовується силовий варіант, приходять 400 тітушок, трудовий колектив проявляє спротив і згодом їх видавлюють. Також не гребують використанням працівників міліції.  З 30 грудня по 7 січня переходив завод з рук в руки.

Використовується правоохоронна система в повній мірі, адже коли набігли тітушки, міліція захопила найактивніших з обох таборів, взявши все під свій контроль, чим підіграла замовникам рейда, адже тоді все контролювати почали державна служба охорони.  У цьому конфлікті прив’язується фамілія народного депутата Пашинського, людина близька до Турчинова. Далі корупційна вертикаль злітає доверху», — розповів голова Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько.