Предстоятель Києво-Печерської лаври звинувачує СБУ в діях за вказівкою Порошенка

1047

Предстоятель Києво-Печерської Лаври (Українська православна церква Московського патріархату) Павло звинувачує Службу безпеки України в здійсненні дій проти нього за вказівкою президента Петра Порошенка.

Про це він сказав на прес-конференції, передають Українські Новини.

«Я хотів би запитати СБУ, яка діє за вказівкою президента: що таке конфесія (міжконфесійна ворожнеча)? Це коли б я сказав щось в бік іудеїв, мусульман, католиків, це було б щось інше. Але я з ними дружу і поважаю їх… Не шукайте жертву в церкві. Я живу тільки в Києво-Печерській лаврі», – сказав він.

Предстоятель зазначив, що у п’ятницю СБУ проводила обшуки в будинку, який за ним закріплено, але в якому він з 2013 року не був.

«Цей будинок був розграбований в 2014 році. Пропало 5 ікон і ящик горілки. Я звертався до правоохоронців, оскільки хотів повернути ікони, але ніхто на це не відреагував», – зазначив він.

Павло додав, що він не здійснював жодних протизаконних дій.

«Якщо йдуть розборки про те, що я образив Денисенка (Філарета), то я нічого не сказав поганого, крім як святого письма. Мені приписали те, що я погано ставлюся до патріарха Варфоломія. Це неправда. Я його поважаю. На мене тиснуть з усіх боків, але я перебуваю в соборній і апостольській церкві», –наголосив митрополит.

Він обурений діями правоохоронців щодо господарства лаври.

«Навіщо чіпати господарство? У чому винні корови і вівці?», – задався питанням Павло.