Прем’єр-міністр Латвії вважає, що санкції проти РФ мають бути подовжені

241

Питання про продовження санкцій проти РФ не терпить жодних коливань, вважає глава латвійського уряду.

Прем’єр-міністр Латвії не бажає миритися з захопленням Криму та вторгненням РФ на Донбас Наш город Країни Заходу повинні продовжувати санкційний тиск на Росію, навіть незважаючи на те, що вони несуть їм економічні втрати. Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскис у своєму інтерв’ю.

За його словами, підстав для зняття санкцій в цьому році немає, адже їх мета (припинення агресії РФ проти України) так і не була досягнута. Якщо мінські угоди не виконуються, а у вирішенні української кризи немає прогресу, то підстави для їх скасування немає.

На думку глави латвійського уряду, ключове питання полягає в тому, чи здатні країни ЄС виробити спільну позицію у реалізації політики «двох шляхів» з вмиротворення Росії. Він також зазначив, що в питанні санкцій не може бути коливань, незважаючи на те, що вони негативно впливають на економіку Латвії та країн ЄС в цілому. Тиск на Росію прем’єр вважає питанням самоповаги.

«Ми «проковтнемо» Україну, «проковтнемо» Крим, а потім хто-небудь «проковтне» нас самих», — резюмував він.

Санкції, введені країнами ЄС проти РФ у відповідь на її анексію Криму та вторгнення на Донбас, завдали серйозної шкоди російській економіці і похитнули внутрішньополітичні позиції Кремля. Тим не менш, через економічні ускладнення в самому ЄС, в європейських політичних колах почали звучати заклики до їх скасування. Намагаючись обійти їх і залучити в країну капітал, Путін зробив ризикований крок, пішовши на випуск облігацій загальною вартістю у 3 млрд доларів.