Президент дав добро на встановлення нового військово-адміністративного поділу України

342

Гарант країни Петро Порошенко підписав рішення про встановлення нового військово-адміністративного поділу території України.

Як повідомили в АП, військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі. Новела враховує також території, яка згідно із законами України та постановами Верховної Ради України визнана тимчасово окупованою.

Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних Сил України. Удосконалення керівних структур відбувається відповідно до таких документів, як «Замисел реформування ЗСУ» та «Стратегічний замисел застосування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України», затверджених Президентом України.

Відтепер сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань «Північ», «Південь», «Захід» і «Схід». Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань «Захід», «Південь» та «Центр».

Морський простір, з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області, поділяється на «Чорноморську» та «Азовську» військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, 27 січня Петро Порошенко запропонував РНБО новий військово-адміністративний поділ України з урахуванням постійної загрози зі сходу.