Президент Туреччини має намір затопити ЄС біженцями

252

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пригрозив у листопаді затопити Європу мігрантами, якщо лідери Європейського Союзу не запропонують йому більшої допомоги для врегулювання міграційної кризи.

Зустріч між Ердоганом та президентом Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером відбулася в листопаді в Анталії після саміту G20.

«Ми можемо відкрити двері до Греції та Болгарії в будь-який час і ми можемо доставити біженців на автобусах… як ви будете давати раду з біженцями, якщо не матимете угоди (з Туреччиною)? Вбиватимете їх?», – начебто сказав президент Туреччини в розмові з лідерами ЄС.

Окрім того, Ердоган нібито вимагав 6 млрд євро допомоги від Євросоюзу, а коли йому запропонували лише половину, сказав, що його країні гроші ЄС не потрібні.

У гарячій дискусії Ердоган часто перебивав Юнкера і Туска, звинувачуючи ЄС в обмані Туреччини, а Юнкера особисто в неповазі до нього.

Турецький лідер також нібито попросив президента Єврокомісії та колишього прем’єр-міністра крихітного Люксембургу проявити більше поваги до 80-мільйонної Туреччини.

«Люксембург-це просто як маленьке місто в Туреччині», -цитує Ердогана редакція.

Прес-служби Юнкера та Туска відмовилися коментувати інформацію про розмову, а адміністрація Ердогана поки не прокоментувала її.