Президент України виявив у Путіна геополітичний свербіж

377

Керманич України вважає, що РФ страждає на уявний біль після розвалу Радянського Союзу. Зокрема Порошенко діагностував у Путіна геополітичний свербіж.

Президент Петро Порошенко знову висловив незгоду з нещодавньою заявою президента РФ Володимира Путіна про те, що входження Донбасу до складу України є маячнею.

Про це він заявив на уроці мужності, присвяченому бою під Крутами, з яким він прийшов до Київського військового ліцею імені Богуна.

«Свідченням того, як мало змінилося в цій частині Європи [з 1918 року] стало недавнє публічне зізнання глави Російської Федерації, який досі не визнає тієї межі, яку провели між Україною і Росією у 1918 році під час розвалу імперії. І яка вже тоді була, до речі, міжнародно визнаною», — заявив Порошенко.

«Який же сильний фантомний біль! Сторіччя минуло, а втрачене досі не дає спокою Росії. І той імперський свербіж створює безпосередню загрозу національній безпеці України і безпеці кожного українського громадянина», — підкреслив президент.

Він нагадав, що Україна ініціювала публічне обговорення цієї заяви Путіна на Радбезі ООН.

Порошенко також зазначив, що Росія у 1917-1921 роках поводилася точно так само, як поводиться у 2014-2016 роках.

«Ось деякі ознаки: невизнання країною-агресором факту своєї агресії, міф про громадянську війну, помилкова пропаганда створення маріонеткових республік, підтримка п’ятої колони всередині країни і так далі», — заявив він.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, який налічував близько чотирьох сотень воїнів.

У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків: 27 осіб потрапили після бою в полон до більшовиків, які їх стратили.

У бою під Крутами захисники української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ противника зупинили і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою шляхи і мости. Російсько-більшовицькі солдати втратили боєздатність на чотири дні.