При будівництві «Охматдиту» слідкуйте за руками борців з корупцією

813

Наразі знову зупинилося будівництво дитячого центру. Рахунки підприємства заблоковані, робота паралізована, площадка стоїть, все законсервовано.

На сьогоднішній день доля проекту під питанням. Під прикриттям політичного піару, надуманих скандалів які сьогодні в пресі розмножуються, прикриваються махінації.

«Ми проводили відкритий тендер, 9 листопада заключили договір. Тендер пройшов прозоро, обрали генерального підрядчика, яким виявилась компанія «Альтіс Констракшн». На сьогодні вже помітно, що компанія демпінгувала, щоб за будь-якої ціни потрапити в проект. Під кінець року компанія подала актів виконаних робіт на суму 22 мільйони. Ми пропустили і підписали актів лише на 6 мільйонів. Я вважаю, що тільки через мою принципову позицію почалися ці негаразди», — повідомила екс-директор ДП «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль.

Компанії був зроблений аванс на устаткування, в сумі біля 38 мільйонів, який на сьогодні не підтверджений від поставщика. Немає жодних документів про те, яке обладнання будуть закуповувати, як аванс витрачатиметься, який закривати потрібно буде в червні.

«Нагнітається ситуація в пресі. Через Оксану Корчинську відбуваються лобіювання, заходять бізнес групи. Також причетний Мосійчук», — повідомила Ірина Коваль.

Згодом Міністр охорони здоров’я підписав заяву про відставку екс-директора ДП «Укрмедпроектбуд» Ірини Коваль. Цю ситуацію прокоментував адвокат Олександр Горовий.

«Наказом Міністра охорони здоров’я звільнення Коваль з посади, яка було підписане 29 січня 2014 року. Ми не можемо подати позов до Адміністративного суду, по причині того, що наказ так швидко готували до підпису Міністра, що навіть забули вказати з якого числа вона звільнена, тобто не зрозуміло, чи взагалі вона вже звільнена, чи це відбудеться згодом. Друга причина це посилання на пункт контракту №34, який має 12 підпунктів дрібним шрифтом, викладений на 2 аркушах. Таке враження, що Ірина Юріївна порушила ці 12 підпунктів», — розповів адвокат.

Були звернення до Міністерства охорони здоров’я з проханням зробити уточнення чи взагалі вона звільнена, а також зробити посилання на конкретний пункт контракту.

«Будівництво, по суті, нікому не потрібно, ласий шматок – це 1,5 мільярди медичного устаткування. Шукайте там і слідкуйте за руками тих, хто бореться з корупцією», — додала Ірина Коваль.

Також екс-директор нагадала, що кілька компаній подавали проекти з заниженими цінами, щоб виграти тендер, зокрема компанія «Інструмент», яка зараз захоплює державні підприємства.