При виділенні землі учасникам АТО виявлено хабарництво

506

Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій заявляє, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру перешкоджає процесу виділення землі учасникам АТО, а чиновники вимагають за земельні ділянки хабарі.

Про це повідомила прес-служба ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій».

«Ми, учасники бойових дій та учасники АТО, що виборюють суверенність нашої країни, звертаємо увагу на те, як голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з неповагою ставиться до бійців, не даючи їм мізерного шансу на подяку зі сторони держави – отримання обіцяних земельних ділянок», – заявляють в організації.

Громадські активісти нагадують: бійці АТО, які повинні першочергово отримувати земельні ділянки, відповідно до п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», неодноразово намагались потрапити до пана Мартинюка (Максим Мартинюк – голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, – ред.) на зустріч протягом останніх шести місяців.

«На нашу думку, пан Мартинюк зневажає бійців, учасників АТО, які хотіли донести проблему виділення земельних ділянок учасникам АТО по всій Україні. Підлеглі голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру аргументують невидачу земельних ділянок саме вказівками пана Мартинюка в усній формі.

Держгеокадастр не зацікавлений в ревізії земель запасу, публічна кадастрова карта України не відповідає реальній картині. Працівники Держгеокадастру не зацікавлені в прозорій роботі, оскільки це унеможливить отримання хабарів», – заявляють в Асоціації учасників бойових дій.

Як повідомляється, учасники АТО листом від асоціації запропонували Максиму Мартинюку звільнити займану посаду та анулювати договори оренди, які підписані з «олігархами-фермерами» за термін роботи Мартинюка на цій посаді.

«Як приклад, право оренди на земельну ділянку терміном більше ніж сім років та з орендною ставкою 4% від НГО, Головне управління Держгеокадастру у Київській області оформляє за 400 у. о. з 1 га. Всі інші якщо і отримують таке право, то на сім років і з орендною ставкою 7% від НГО. Цей факт легко перевірити, аналізуючи видані накази ГУ Держгеокадастру у Київській області.

Виділення земельних ділянок громадянам України згідно зі ст. 116, 121 Земельного кодексу України відбувається лише при умові 1000-2000 у. о. за 1 га, в інших випадках – дана земельна ділянка зайнята, або знаходиться в користуванні, або не відноситься до земель сільськогосподарського призначення. Як у випадку з земельним масивом 32 га в адміністративних межах м. Біла Церква. Це єдиний випадок, коли нібито учасники АТО отримали по 2 га, в через тиждень в них з’явився новий власник (до цього моменту землі числилися згідно з формою 6-Зем у користуванні державного підприємства)», – повідомляють активісти.