Приватбанк подасть в суд на Кабмін

1582

Приватбанк буде судитися з урядом через прийняті на днях зміни до постанови КМУ «Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги», яка передбачає встановлення більш жорстких критеріїв до уповноважених банків. Про це повідомив перший заступник глави фінустанови Олег Гороховський.

«Тобто ці товариші вважають, що для того, щоб банк мав право обслуговувати бюджетників, він повинен бути хронічно збитковим і вважатися державним (ці автоматом уповноважені) або замість того, щоб розвивати інфраструктуру прийому карт і видачі готівки, повинен купити на 20% (!!!) капіталу ОВДП і сидіти з ними в надії, що цей маревний критерій зробить їх на щось уповноваженим. Та не питання, якщо для обслуговування карт інфраструктура не потрібна, тоді ласкаво просимо в кам`яний вік. Дайош зарплату за чеками в касах підприємства! # Совок2016», — прокоментував банкір.

Як зазначала редакція, до загального переліку критеріїв щодо вибору уповноважених банків, згідно з затвердженими Кабміном змінам, були додані наступні критерії:

— частка активів банку складає не менш як 1,0% активів банківської системи;

— банк володіє облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менш як 20% регулятивного капіталу банку;

— на час проведення конкурсу банк провадить діяльність на банківському ринку не менше трьох років;

— протягом трьох останніх місяців на момент подання документів до постійної діючої комісії Нацбанком до банку не застосовувались заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;

— протягом трьох останніх місяців на момент подання документів банк дотримується економічних нормативів, установлених Нацбанком;

— банк є учасником ФГВФО, крім випадків, передбачених законом, та не має фінансової заборгованості перед ФГВФО щодо сплати зборів, штрафів, пені;

— у банку відсутня заборгованість із сплати податків і зборів;

— до банку, або до власників та пов’язаних осіб не було застосовано Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом санкцій протягом останніх 12 місяців на момент подання документів.

«Встановлення чіткого та вичерпного переліку критеріїв щодо відбору уповноважених банків також зменшує можливості для суб`єктивізму при виборі уповноважених банків. Адже, завдяки запровадженню вичерпного переліку критеріїв, кожен банк може сам зробити висновки щодо можливості бути включеним в перелік уповноважених банків», — зазначали в Мінфіні.

Постанова передбачає, що банки будуть мати три місяці задля досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади матимуть ще один місяць для переходу на обслуговування до уповноважених банків, що відповідатимуть новим критеріям.

Через рік після прийняття постанови набере чинності ще один критерій відповідності — щодо кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менш як 10% загальної кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток)).

Банки, в яких держава володіє часткою понад 75%, призначено уповноваженими банками на постійній основі.

З метою розширення можливості вільного вибору громадян постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками.

Встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки по виплаті не тільки заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги.

Крім того, уряд своїм рішенням також рекомендує керівникам суб’єктів господарювання державного сектору економіки обслуговуватись у банках, які задовольняють встановленим критеріям.