Про «гарячу лінію» Міноборони

299

Сьогодні з самого ранку до мене передзвонили четверо бійців, з якими я познайомилася на полігоні під час концертів. Контрактники. Проходили вишкіл на полігоні. Контракт підписали 12 лютого, але вже до того рік відвоювали на сході. Кілька днів тому їх розподілили по частинах, а вже сьогодні було сказано їхати до місця дислокації батальйону в Лисичанськ. За свій кошт. Теоретично, що опісля мають повернути кошти. Тільки фішка в тому, що в хлопців ні копійки за душею, оскільки лютневі кошти на картки чомусь не поступили. А їхати треба… Ну я як чемний волонтер взяла вихідну інформацію, імена прізвища і почала дзвонити на гарячу лінію.

Логічним видалося телефонувати спершу на «Гарячу лінію» Департаменту фінансів Міноборони з питань грошового забезпечення та соціальних виплат — (044) 271-12-57; — але там УВЕСЬ час зайнято, протягом дня…Так і не додзвонилася.

Потім подзвонила «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська 0 800 500 051; — мені сказали, що там тільки записують на контакт.

Наступна була «Гаряча лінія» Тилу Збройних Сил України з питань речового, продовольчого забезпечення, координації та взаємодії з волонтерськими, благодійними організаціями, фізичними і юридичними особами щодо надання допомоги Збройним Силам України — (044) 483-35-72; — мені поспівчували і сказали таки додзвонюватися в фінансовий.

Фінансовий хронічно зайнятий.

Тому я подзвонила Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України (з питань речового забезпечення) — (095) 911-05-69 — мені сказали дзвонити на гарячу лінію з проблемних питань — сall-центр Міноборони для вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян — 0 800 50 04 42. Ці розсміялися, що до них всіх відсилають, але постаралися щось порадити. В результаті того, що все що вони радили, я обдзвонила до того, мені дали якісь два внутрішні телефони фінансового відділу. Один не відповідав, другий — там був якийсь черговий, який виявився некомпетентним відповідати на мої питання.

Черговий дав ще один номер і тут на сцену виходить персонаж ПІДПОЛКОВНИК КОВАЛЬ, який одразу чомусь встав позу, і вирішив показати, що я ніхто і звуть мене ніяк. На всі мої запитання він відповідав так різко і таким тоном, що я зрозуміла його думки: «Якась чергова дурепа причепилася». В результаті нашого різкого діалогу, я йому пообіцяла доповісти в міністерстві про його хамство . Поза тим, питання фінансів для хлопців так і не вдалося вирішити….

Дякуючи нашим львівським «Білим хорватам», мої чотири хлопці таки доберуться в місце дислокації… Проте чому немає коштів на рахунках і коли вони будуть — вияснити не вдалось. Так само як і хто відповідальний за ці питання, і кому першочергово дзвонити. Крім того хлопці не змогли в результаті цих фінансових проблем закупити необхідні речі для від’їзду (ну і сказали їм про виїзд нині…)

Наостанок я намагалася знайти «гарячу лінію», на якій зможу заявити про хамське ставлення до волонтера…. Як виявилося, ніде такої лінії нема. Лінія довіри виявилася лінією служби військового правопорядку, і казати їм можна лиш про злочини, лінія співпраці з волонтерами теж відхрестилася, ще два номери, які мені дали — не відповідають…

Отакі от пригоди в неприступному міністерстві…

P.S. Майже на кожній лінії мені видавали дивну фразу — то забагато інформації від вас(а деякі казали ще раз і повільніше):))) В них напевне програмне забезпечення 80-х в голові?