Проблема Яценюка і Уряду – відсутність самокритики

329

Як заявив Арсеній Яценюк, у його відставці зацікавлені три політичні групи в Україні: популісти, олігархи та Кремль.

У своєму відеозверненні діючий прем’єр-міністр розвінчав «обіцянки» популістів та аргументи, які висуваються на користь його звільнення.

«Кожен називає наших політиків, як вважає за доцільне. Багато обіцянок завжди виконується, але є об’єктивні причини для невиконання. Ті успіхи, про які говорив Яценюк, вони не зовсім є заслугою його Уряду. Бо якщо говорити, що Україна втратила частково залежність від російського газу, то потрібно говорити, що ті підприємства, які знаходились на Сході України і споживали цей газ, вони просто його зараз не споживають, тому ця залежність зменшилася. Те, що була позитивна динаміка цін на нафту, це теж не заслуга Яценюка», — розповів кандидат політичних наук Валерій Гончарук.

Експерт вважає, що коли прем’єр-міністр розповідає, що у нього є 40-60 планів щодо реформ, то варто було б спочатку прозвітувати про те, що вже реально було зроблено.

«Проблема сьогоднішня Яценюка тому, що в нього немає самокритичності, в Уряду немає самокритичності. Їм складається враження, що вони все роблять геніально, і просто хтось не розуміє. І те, що Яценюка не відправили у відставку, це не заслуга Яценюка, а лише причина того, що немає конструктивної влади, яка ю могла сформувати новий уряд. Поки таке безладдя у Парламенті, такі, які Яценюк можуть себе спокійно почувати», — зауважив кандидат політичних наук.