Проект указу Порошенка про введення воєнного стану обмежує право на вибори – Найєм

0
1688

Згідно з проектом указу президента, воєнний стан пропонується ввести на території всієї країни з 26 листопада 2018 року до 26 січня 2019 року.

Проект указу чинного президента Петра Порошенка про введення воєнного стану передбачає обмеження права на вибори. Про це написав народний депутат Мустафа Найємна Facebook.

«У порядку інформації. Згідно з проектом указу президента, воєнний стан пропонується ввести на території всієї країни з 26 листопада 2018 року до 26 січня 2019 року з правом тимчасового обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених статтями 30-34, 38, 39, 41- 44 і 53 Конституції України», — зазначив Найєм.

Нардеп також повідомив, що ст. 30 Конституції кожному гарантує недоторканність житла; ст. 31 — таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції; ст. 32. — право не зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя; ст.33 — свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію; ст. 34 — право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Також ст. 38 Основного закону говорить, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39 говорить, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41 говорить, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, а ст. 42 — що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43 закріплює право на працю, стаття 44 — право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів, а стаття 53 — право на освіту.

НагадаємоПорошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні».