Професійно-технічну освіту планують реанімувати

329

Народний депутат від фракції «Народний фронт» Лілія Гриневич заявила, що необхідно подолати вето Президента щодо законів про професійно-технічну освіту.

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти, представник фракції «Народний фронт» Лілія Гриневич попросила розглянути у четвер, 14 квітня, законопроект №4350 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції.

Про це вона заявила у понеділок під час засідання Погоджувальної ради.

«Нам важливо подолати певні бар’єри для того, щоб діти з цієї території могли вступати до вищих навчальних закладів на території України», – зазначила вона.

Лілія Гриневич також зауважила, що на четвер заплановано розгляд питання щодо подолання вето Президента стосовно двох законів про професійно-технічну освіту.

У зв’язку з цим голова Комітету висловила прохання розглядати подолання вето в пакеті з проектом Закону №4365 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо призупинення передачі майна державних професійно-технічних навчальних закладів в комунальну власність.

«Якщо ми не подолаємо вето, потрібно зупинити норму закону «Про Державний бюджет» про передання професійно-технічних закладів на невластивий рівень управління, який маємо зараз. І тому законопроект №4365 буде дуже актуальним, якщо не подолаємо вето. Якщо ж вето буде подолано, тоді цей проект можна буде не розглядати. Я дуже прошу поставити його до порядку денного саме одразу після питання про подолання вето», – наголосила Гриневич.