Програма проти екстремізму. Новий план Криму

279

Окупаційна влада Криму розробляє програму з протидії екстремізму, враховуючи потенційні загрози, які виходять від радикальних угруповань, зосереджених в Україні.

Про це повідомив глава держкомітету «уряду Криму» з міжнаціональних відносин і депортованих громадян Заур Смірнов.

Раніше глава Федерального агентства у справах національностей Росії Ігор Панов висловив занепокоєння перебуванням біля «кордонів» Криму на території Херсонської області України «представників радикальних угруповань».

А віце-прем’єр т.зв. «кримського уряду» Руслан Бальбек заявляв, що Херсонська область стала місцем тяжіння міжнародних терористів, у регіоні нібито помічено не лише бійців організації «Ісламська держава», але й турецької націоналістичної організації «Сірі вовки».

«Україна фактично сприяє посиленню терористичних організацій на межі з Кримом, які виходять із-під контролю українських влади. Ми змушені в цій ситуації посилити свою роботу з протидії екстремізму», – заявив Смірнов.

За його словами, спеціальна програма з протидії ідеології екстремізму буде винесена на розгляд «кримського уряду» в середині січня. До її створення долучено ключові відомства «кримського уряду» й силові структури.

«Основне завдання програми – протидіяти поширенню ідеології екстремізму й тероризму на території республіки. Особлива увага буде приділятися моніторингу засобів масової інформації й соціальним мережам для визначення джерела ідей екстремізму», – сказав Смірнов.

Крім того, будуть вести профілактичні роботи серед школярів і студентів, тому що молодіжне середовище найбільше зазначає впливу «радикальних ідей» ззовні.

Частина заходів програми потребуватиме фінансування, у тому числі з федерального бюджету РФ.

«Усі дані про прояви екстремістських ідей будуть передаватися в правоохоронні органи для швидкого реагування й… правової оцінки», – заявив Смірнов.