Проти Шокіна відкрито кримінальне провадження

500

За невиконання ухвали суду проти Віктора Шокіна та його заступників відкрито кримінальне провадження.

Генеральний прокурор Віктор Шокін та його заступники обмежили у правах незрячого адвоката Володимира Турського, і відповідно до ухвали Суду проти них відкрито кримінальне провадження. Відповідну постанову сьогодні виніс Апеляційний суд м. Києва.

Під час судового процесу над народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка Ігорем Мосійчуком, суд зобов’язав Генеральну прокуратуру надати адвокату В. Турському належну відповідь відповідно до статті 220 про виготовлення документів шрифтом Брайля. ГПУ відмовила, але не надала обґрунтовану постанову з поясненнями на яких підставах вона відмовляє у видачі матеріалів справи.

Відповідно, прокуратура не виконала своїх обов’язків і постанови суду, вимоги до якого оскаржив адвокат Турський. Печерський суд виніс неправомірну постанову, і апеляційний суд її скасував, і виніс нову ухвалу, яка не оскаржується.

Тому, 25 лютого ухвалою, яка була винесена на засіданні, було накладено на слідчу групу ГПУ обов’язок виготовити відповідні документи. Приписані законодавством строки вичерпані, а слідча група так і не надала потрібних документів. Відтак, відповідно до статті 382-ї слідча група на чолі з її керівником Віктором Шокіним, повинні відповісти за законом за невиконання рішення суду.

Відповідно до частини 3 статті 382-ї КК України – усунення з посади, і або штраф, або позбавлення волі до 3 років.