Псевдо зміни не проходять, увага ЄС до нас прикута

463

Посол ЄС в Україні, Ян Томбінський розкритикував учора ухвалений пакет щодо безвізового режиму, зокрема закон «Про електронні декларації». Зазначивши, що він не відповідає антикорупційним зобов’язанням, які взяли на себе керівництво країни.

«Негайні дії повинні бути зроблені для того, щоб встановити ефективну систему контролю декларацій щодо активів і забезпечити, щоб Національне  Агентство з питань запобігання корупції мало можливість виконувати свою місію щодо запобігання та викриття корупції», —  підкреслив Ян Томбінський.

Голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв, заявив, що він не буде підписувати цей законопроект і звернеться з проханням, щоб його відмінили.

«Дуже дивно, що Ян Томбінський змушений двічі на день робити заяви і коментувати закони. Відчувається, що він стає персоною нон-грата в деяких політичних колах. Ці закони непотрібні ЄС, вони необхідні для України, якщо ми хочемо боротись з корупцією і йти до ЄС. Такі заяви має робити Президент України чи прем’єр», — наголосила директор Інституту світової політики, Альона Гетьманчук.

Не голосування Перламенту про відставку Уряду: в українському суспільстві є інше бачення, щодо роботи Уряду. Політики тягнуть час, адже однією з умов західних партнерів було, що політикум український має працювати ефективно. В найближчих півроку мають надати кредитний транш МВФ, тому всі хочуть лишитися при владі, вважає експерт.