ПТУ потрібно підтримати, а не скорочувати

301

Раніше обговорювалося питання про закриття професійно-технічних училищ, адже вони не готують необхідні кваліфіковані кадри та «споживають» великі грошові ресурси.

Цю ситуацію прокоментувала Міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Чи такою великою є проблема фінансування профтехучилищ, «як її малюють». Більшість громад відповідально поставилися до своїх нових обов’язків, отриманих разом із більшими можливостями по наповненню та розпорядженню місцевими бюджетами в процесі децентралізації. Так, 135 місцевих громад заклали в бюджети фінансування ПТУ. Лише 9 громад цього не зробили. Без фінансування залишилися 16 навчальних закладів по всій Україні.

Саме тому Міністерство фінансів впевнене, що 500 млн грн. стабілізаційної дотації, яку Уряд виділив з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування ПТУ – достатній обсяг коштів для підтримки фінансування цієї кількості закладів.

Ми неодноразово висловлювали свою позицію з цього питання. Зокрема, мій заступник Роман Качур, відповідальний за видаткову політику, обґрунтовував її публічно на засіданнях Комітету Верховної Ради з питань бюджетної політики за участю представників Комітету з питань освіти. Тож ми готові співпрацювати з Комітетами та відкриті для конструктивних дискусій задля знаходження оптимальних рішення, які відповідають економічним реаліям».