Путін планує обміняти Сенцова та Кольченка на Савченко

238

Схоже на те, що Кремль вирішив прикритися передачею «кримських терористів» Києву від можливих наслідків подальшого утримання у себе за ґратами Надії Савченко

Через два роки після свого затримання четвірка «кримських терористів» у складі режисера Олега Сенцова, активістів Олександра Кольченка і Геннадія Афанасьєва, а також Юрія Солошенка в решті решт отримала можливість повернутися до України. Після того як на початку березня Міністерство юстиції України почало переговори про їх звільнення з російського полону, здавалося, що все це залишиться чистою формальністю, і ні до чого путнього не призведе.

Втім, з боку Росії несподівано почали подавати сигнали, які свідчать про те, що у Кремлі готові піти на те, щоб відправити полонених в Україну. Так, Мін’юст Росії доручив тюремній службі підготувати документи для вирішення питання «про передачу Україні чотирьох засуджених для подальшого відбування покарання на батьківщині», а Верховний суд Росії розгляне відповідне подання про передачу в Україну засуджених.

З чого б така несподівана гуманність з боку Кремля? Тим паче з урахуванням того, що одразу після того, як Сенцов та його товариші по нещастю опиняться на території України, їх одразу ж звільнять.

За даними російського видання, в обмін на українців Росія хоче отримати своїх громадян, засуджених в Україні. Мова, вочевидь, йде про двох «грушників» Єрофеєва та Александрова. Щоправда, для того, щоб це зробити суд повинен якомога швидше оголосити вердикт, тоді як через вбивство адвоката Грабовського та підпалу кабінету судді, існують великі питання до строків ухвалення відповідного рішення.

До того ж обміну ще може перешкодити до кінця не вирішене питання з громадянством засуджених. Олег Сенцов і ще три українці проходили по кримінальній справі як росіяни, а Конституція РФ забороняє видачу громадян своєї країни. Щоправда, українські паспорти у них мали б залишитися, а отже у разі політичної волі все це буде легко вирішено.

Втім, схоже, прихована вигода у тому, щоб відпустити «кримських терористів» для Путіна полягає в дещо іншій площині. Справа в тім, що окрім Сенцова та кримчан на Росії залишається найбільш розкручений в’язень Путіна – Надія Савченко. Варто нагадати, що після того, як 5 квітня вирок російського суду набув чинності, вже 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування. На Росії начальник СІЗО-3 Олександр Калганов Олександр Юрійович вже пригрозив українському народному депутату Надії Савченко примусовим годуванням. Втім, вочевидь, небезпека того, що з Савченко може щось трапитися – висока.

Тому у Путіна й вирішили зробити жест доброї волі, а фактично – прикритися у разі якоїсь надзвичайної ситуації. Якщо Савченко, не дай Бог, помре несподівано за ґратами у Росії, у Кремлі матимуть «відмазку». Вийде на брифінг який-небудь Пєсков, розведе руками та заявить: бачте, ми її збиралися випустити, як зробили з Сенцовим та іншими, але не встигли це зробити. І взагалі – навіщо голодувати? Посиділа б собі Савченко без усіляких голодувань ще пару-трійку місяців – і її б відпустили…

Таким чином, у Кремлі готуються до гіршого – адже у разі якщо з Савченко щось трапиться, треба мати хоч якусь можливість виправдатися. Тому звільнення Сенцова та Кольченка, на жаль, це лише фінт вухами Путіна, який зараз гратиме роль «доброго царя»…