Путін став ізольованим маніяком

1714

Місія ОБСЄ не зафіксувала обстрілів у Зайцево – Штаб АТО.

Перший випадок, коли Україна офіційно звинувачує місію ОБСЄ у невиконанні своїх обов’язків, та ще й покладає на них частину відповідальності за обстріли через невиконання своїх функцій. Раніше чиновники значно дипломатичніше висловлювалися, тепер це пряме звинувачення.

«Це не перша така заява з боку України, раніше була від Міністерства закордонних справ. У всіх попередніх конфліктах, будь-де виникають проблеми такого роду. Місія ОБСЄ є моніторинговою. У неї немає силових функцій. Вона не може примушувати бойовиків не стріляти. Тут питання в тому, чи достатньо в місії ресурсів для системи моніторингу.

Ми втомилися від того, що Європейська сторона недостатньо якісно виконує свої функції», — розповів політичний аналітик Антон Подлуцький.

Стосовно вчорашньої телефонної розмови Меркель і Путіна, у якій німецький канцлер вимагала виведення військ та бойовиків зі Сходу України. Також була згадано про те, що Росія досі не виконала жодного пункту Мінських угод.

«На такому рівні важлива дипломатична комунікація як така, вона не несе жодних гарантій. Було б гірше, якби Меркель з Путіним взагалі перестала спілкуватися. Бо доведення небезпечної особи до її повного ізоляціонізму, може перетворити цю особу на маніяка. Нам маніяк в особі Путіна точно не потрібен. І краще такий діалог, аніж жодного. Але практичних наслідків і практичної користі ця розмова, як і багато інших – не має.

Не варто акцентувати увагу на формулюванні меседжу, що Меркель «вимагає» приборкати бойовиків, адже це лише формулювання. Німеччина як була так і залишається одним із симпатиків Росії в Європі», — вважає аналітик.