Путін увіковічнив себе в «справі 21 століття»

627

Існують юридичні підстави для звільнення Савченко, які можливо запустити в будь-який момент.

«Надію Савченко затримували і вивозили з України під так званий політичний проект «Новоросія». Я переконаний, що Путін планував її судити на території України, на території «Новоросії». Але проект «Новоросія» не стався. Путінський режим, переслідуючи Савченко, заходив для себе в доволі патову ситуацію. На сьогодні ситуація є такою: якщо Путін відпускає Надію Савченко, то він значно посилює Україну зсередини, якщо не відпускає, то значно послаблює Росію. Йому доводиться обрати, що є кращим. Обидва варіанти для нього надзвичайно погані», — розповів старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

Справа Савченко вже набула досить високого міжнародного значення. Експерт прогнозує, що скоро ця справа в розрізі міжнародної політики буде однією зі «справ 21 століття».

«Юридичний механізм запускається після політичного. Зараз Путінська команда має визначитись, що їм краще. Чим довше Путін триматиме Савченко, тим більше буде мітингів у світі. І пояснити, чому він її тримає надзвичайно складно, бо білими нитками зшита ця справа», — наголосив Микола Сірий.

З юридичних механізмів: може бути обмін, помилування. Експерт не допускає можливості винесення виправдувального вироку.