Рабінович, Тимошенко та Бойко очолили рейтинг брехунів і маніпуляторів

430

Лідер партії «За життя» Вадим Рабінович, глава партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та один з лідерів «Опозиційного блоку» Юрій Бойко стали найменш правдивими політиками третього кварталу 2018 року.

Про це свідчать дані рейтингу маніпуляторів та брехунів VoxCheck, передає voxukraine.org.

Рабінович найменш правдивий політик третього кварталу: лише 20% його тверджень були правдивими. Із 200 перевірених тверджень Рабіновича 153 або ж 79% були негативно забарвленими, у 74% випадків він використовував статистику.

У Тимошенко майже не змінюється частка правди у промовах: 30% у І кварталі, 27% у ІІ кварталі, 31,3% у третьому. Більше 80% цитат Тимошенко у ІІІ кварталі були негативно зарядженими, у 87% випадків вона використовувала статистику.

Бойко повернувся в трійку брехунів та маніпуляторів: у другому кварталі він був на четвертому місці. Цього кварталу тільки 35% тверджень Бойка містили правду. Майже 81% висловлювань Бойка у ІІІ кварталі мали негативне забарвлення. Це стільки ж, як і в Рабіновича та Тимошенко. Але статистику Бойко використовує рідше — лише в половині випадків.

Колишні правдоруби прем’єр Володимир Гройсман та чинний президент Петро Порошенкоскотилися з перших місць правдорубів в середину рейтингу.

Порошенко здав позиції ще минулого, другого кварталу — тоді він опинився на п’ятому місці після Гройсмана, Гриценка, Тягнибока та Бойка. Цього разу знову на тому ж місці, але вже після Тягнибока, Гриценка, Садового та Ляшка. Частка правди в словах президента навіть незначно зросла: з 47% до 51%. У першому кварталі 2018 року цей показник становив 65%.

Гройсман лише у половині випадків говорив правду. Але навіть якби показник лишився на рівні попереднього кварталу (68,7%), в топ-3 правдорубів він всеодно б не потрапив — надто багато правди виявилося у його конкурентів.