Рада ввела електронне декларування доходів — тепер чиновники будуть звітувати по-новому

404

Верховна Рада проголосувала за повернення в бюджет норми електронного декларування доходів.

«За» законопроект №3755 з «безвізового пакету» на засіданні у вівторок проголосували 238 депутатів.

Таким чином парламент скасував відстрочку впровадження електронного декларування доходів чиновників до 2017 року.

Прийняття закону дозволить вже у 2016 році запровадити початок роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до вимог закону «Про запобігання корупції» та запобігти корупції, зазначено в пояснювальній записці.

Водночас, закон був ухвалений з поправками ініціатора документа — депутата депутата від БПП Вадима Денисенка, внесеними з голосу.

Зокрема, згідно з поправками, набуття чинності пункту про покарання за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації відстрочили до 1 січня 2017 року.

Як відомо, наприкінці грудня 2015 року Київ взяв на себе зобов’язання запустити роботу Національної агенції із запобігання корупції. НАЗК має прийняти рішення про початок роботи нової системи декларування, що є вимогою МВФ і ЄС в рамках візової лібералізації.

Але вже за тиждень Верховна рада ухвалила бюджет, в якому відклала декларації щонайменше на 2017 рік. Про цю норму стало відомо лише в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

Раніше низка депутатів зазначали, що законопроект №3755 авторства Денисенкаповністю не вирішує проблему електронного декларування. «Реанімаційний пакет реформ» пропонував свій альтернативний законопроект.