Раду трясе: коаліція руйнується на очах

360

Рішення обговорюються в рамках семибаригщини, а приймаються голосами комерційних партнерів. Якість рішень в результаті дивує аналітиків та бісить громадян. Хто крайній – політично відповідальний – неясно.

Але рецепти виходу пропонуються якісь фантастичні та непрацюючі. Що значить «переформатування уряду»? Яким законом регламентується ця процедура? Що таке «оновлення коаліційної угоди»? Це нова угода чи навіщо?

Конституція і закон про регламент дають чіткі відповіді щодо послідовності дій в разі парламентської кризи. Уряд має надати офіційний звіт парламенту, і ключове – парламент має проголосувати за оцінку звіту і відповідно діяльності уряду. Якщо діяльність задовільна – цей уряд проовжує виконувати діючу коаліційну угоду, це типу вотум довіри і стає ясно хто з депутатів відповідає за роботу цього уряду. Якщо незадовільна – це відставка всього складу уряду.

Після цього чинна коаліція має можливість сформувати новий уряд. Якщо не вийде – розпад коаліції і включається лічильник для створення нової, під нову коаліційну угоду.
Якщо і це не працює – нові вибоори, нова коаліція, новий уряд.

А можна знову багато шуміти, торгуватися за посади і потоки, відкликати міністрів, надувати щоки і кульки – результату не буде.

Автор материала: Ігор Попов