Райради хочуть «кришувати» все

696

Партії, які мають слабке представлення в парламенті, або зовсім його не мають, намагаються сісти на Київську трибуну і проголошувати там  свої ідеї.

«В Конституції України немає жодної згадки про райони в містах. Слід розрізняти район в області та місті. Так саме про райони в містах мова  йдеться. В законі про місцеве самоврядування, в одній із перших статей перераховано, що відноситься до системи місцевого самоуправління. Там немає згадки про районні ради в містах. Тому такий орган антиконституційний. В законі про місцеве самоврядування згадується про районні ради в містах, але побіжно. Виходить, що закон є, а суб’єктів може бути, може не бути», — розповів директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», Олександр Сергієнко.

Мера  обирають жителі міста, а голову районної державної адміністрації обирає районна рада. Виходить, що маленький гурт депутатів сам призначає, хто керуватиме 10 частиною міста. Так відбувається руйнування вертикалі управління. Районний очільник – незалежний від мера, може не виконувати доручення.

«Чим фактично займалися районні ради? Дерибаном землі під кіоски. Кожен з депутатів мав можливість захапати чи підвал, чи горище, і пригорнути до себе майно і землю району. Фактично, районні ради перейняли на себе можливість керувати мафами та базарами – ласий шматок, хоча це входить в повноваження міської ради», — додав експерт.

Екскурс в історію: з 1922 до 1934 в Києві не було районних рад. В рішенні міської ради було написано, що вони неефективні, витрачається купа грошей на їх утримання.