Реформа для комерції і бізнесу

477

На прес-конференції  Міністерства юстиції регуляторна група обговорила скасування Господарського кодексу.

У 2003 р були прийнято Цивільний і Господарський кодекси. Цивільний —  це вже напрацювання нового, нерадянського цивільного закону, який повертав Україну в європейське майбутнє. Господарським кодексом, якого домоглися депутати, було законсервовано багато аспектів з радянського союзу

«Різна законодавча база регулювання з цих кодексів призводить до того, що постраждалі змушені проходити коло бюрократії від однієї структури до іншої. Кодекс Господарський був створений для того, щоб залишити стару систему відносин громадянин -держава. В чому полягала суть системи: людина як прохач приходила до чиновника, щоб той виконав свій обов’язок і основну функцію. На це витрачалось безліч часу,» — повідомив Міністр юстиції, Павло Петренко

«Щоб цю ситуацію виправити, потрібно перестати імітувати проведення реформ, або проводити косметичні реформи. Україна має одну з найскладніших судових систем у Європі. Часто дублюються певні закони в різних структурах, що ускладнює судовий розгляд справи, наявна проблема застосування термінології», — розповів голова третейського суду при ICC Ukraine, Тарас Шепель.

«Бізнес буде вітати спрощення законодавства. Рудиментність термінології призводить до того, що речі не відповідають своїм значенням. Не всі суди мають реформуватися однаково, потрібно розбудовувати  арбітраж та медіацію, — вважає заступник Голови Комітету з корпоративного права та фондового ринку АПУ, Микола Стеценко.

«За останні 2 роки уряд зробив величезні полегшення з боку ведення бізнесу, реєстрів. Якщо відмінять Господарський кодекс, процес перереєстрації бізнесу буде автоматичним. Буде створена спеціальна група, яка цим займатиметься», — розповіла Директор центру комерційного права, Валентина Данішевська.

«Сучасна ситуація відмінна тим, що Міністерство юстицій щиро говорить про те, щоб відмінити Господарський кодекс. Будь-яке реформування законодавства – це завжди незручність для суспільства, тому варто зважувати, який буде кінцевий ефект», — вважає адвокат, Вікторія Ободовська.

Реформування Судової системи має нести за собою зміни в усіх кодексах. Варто не забувати про електронну комерцію і судову практику, адже потрібно йти в ногу з часом.

Зараз відбувається формування групи, яка працюватиме над ліквідацією Господарського кодексу. Залучатиметься громадськість. До кінця року проект вже може бути прийнято на розгляд у  Верховній Раді.