Релігійно-політичні переслідування і рішення діамантової судді Криму

448

Наразі є актуальною тема примусового виселення Української Православної Церкви з терен Криму.

На прес-конференції Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Климент пояснив, яким чином нова влада намагається знищити все проукраїнське.

«Київському Патріархату на теренах Криму загрожує ліквідація і знищення.

Коли почалася анексія Криму, в перші 3 місяці 2014 року, було знищено церкву в с. Перевальному, церкву Священно-мученика Клімента в Севастополі, закрили храми в Красноперекопську, Ленінському районі, Саках. Залишилися ключові парафії в м. Сімферополі, Первомайську районі. На сьогодні ми маємо 9 повноцінних парафій, де проходять Богослужіння. Лишилося всього 13 священників, які приїжджають на службу (на 10 днів), і потім повертаються на материк. Вони змушені вивезти свої родини в Україні, бо була реальна загроза дітям», — розповів Климент.

Нова влада Криму намагається відсудити у єпархії будинок (в м. Севастополь), де знаходяться всі комунікаційні активи.

«Згідно рішення діамантової судді Соколової, арбітражного суду Республіки Крим. Я називаю цю суддю діамантовою, бо в 1996 році разом з Фондом майна Криму вона вже судилась з єпархією, щоб вилучити приміщення. І тоді її помічники сказали: «Якщо ви хочете вирішити це питання, вона дуже любить діаманти. Зробіть їй подаруночок.» Суддя Соколова разом з теперішнім Міністром Криму, провели суд. За рішенням суду від 14 січня 2016 року, я мушу спалити півмільйона рублів Міністерству майна і земельних відносин, а також протягом 10 днів звільнити приміщення», — сказав Архієпископ.

13 січня відбулася зустріч з Русланом Бельбеком. На ній було заявлено, що питання в Криму вирішуватись не будуть, якщо потрібні рішення – треба їхати в Москву.

«Я не займаюся політикою. Я займаюся боротьбою з корупцією. Моє завдання зберегти Київський Патріархат в Криму. Я з 1996 року борюсь за те, щоб Українська Православна Церква була в Криму», — додав Климент.