Рейдер і покровитель екс-«регіоналів»: Темні плями біографії Віталія Ковальчука

315

Потрапивши в найвищі владні кабінети, у вільний від служіння Петру Олексійовичу час він зайнявся захопленням чужого майна. А ще йому приписують покровительство над колишніми соратниками Віктора Януковича. Щоб забезпечити їм місця у владі після Революції Гідності, він навіть створив окрему партію.

ІНФОРМАТОР розповідає про темні сторони біографії першого заступника голови Адміністрації президента Віталія Ковальчука.

Рейдер

Фірма дружини Ковальчука володіє двома земельними ділянками і маєтком площею майже 850 кв. м. Їхня оціночна вартість – 130 мільйонів доларів, зате сім’ї Ковальчука вони дісталися всього за 78 тисяч гривень.

Як так сталося і з чого все почалося?

У 2008 році громадянин Микола Блошко взяв кредит в банку «Форум» для розвитку аграрного бізнесу. У якості застави він вніс дві земельні ділянки загальною площею 10 соток та двоповерховий будинок у Царському селі, в елітному районі столиці – Печерську.

Власником нерухомості був син Блошки – Вадим Блошко, він здавав будинок в оренду посольству Греції.

У 2014 році НБУ ввів у «Форум» тимчасову адміністрацію та почав ліквідацію банка. Микола Блошко мав рахунки в «Форумі». Він звернувся у банк з проханням перерахувати гроші з них на погашення кредиту. Банк відмовився.

Через деякий час «Форум» продав право вимоги боргу Блошка, який складав 47 мільйонів гривень, фірмі ТОВ «Фінансова компанія «Ратіо Інвест».

В жовтні 2016 року ця фірма звернулася до приватного нотаріуса в Дніпрі з проханням зареєструвати продаж земельних ділянок і будинку бізнесмена іншій фірмі ТОВ «Каунт-Про». Оскільки будинок не перебував у власності «Ратіо Інвест» і на передачу майна були судові заборони, нотаріус відмовився.

При цьому він виніс офіційну постанову про відмову, що дозволило оскаржити його рішення в суді. Фірма звернулася до Бабушкінського райсуду Дніпра, який зобов’язав нотаріус зареєструвати продаж майна.

Уже через місяць після переведення будинку та землі на «Каунт-Про» власницею фірми стала Олена Ковальчук – дружина першого заступник голови Адміністрації президента. Контроль над фірмою їй обійшовся всього в 78 тисяч гривень.

У такий нехитрий спосіб Ковальчукам практично безплатно дісталися земля і нерухомість в центрі столиці.

Покровитель соратників Януковича

Після Революції Гідності представники Партії Регіонів почали втрачати позиції в органах влади. Незабаром після парламентських виборів 2014 року з рейтингом БПП все також було не надто райдужно. Бажання екс-«регіоналів» залишитися у владі в регіонах, а партії Петра Порошенка – наростити вплив «на місцях», зблизило їх.

Для спільного походу «колишніх» і «нинішніх» на місцеві вибори у 2015 року було створено політичний проект «Наш край». Її куратором призначили людину з Адміністрації президента Віталія Ковальчука.

Керівниками новоствореної партії стали Антон Кіссе, Юрій Хотлубей, Володимир Макеєнко та багато інших «регіоналів» меншого калібру. Згодом, після перемоги на довиборах у 2016 році до них примкнув скандальний бізнесмен з Луганщини Сергій Шахов.

Не зайвим буде згадати, чим «прославився» кожен з них.

Володимир Макеєнко вперше був обраний народним депутатом у далекому 1990 році. В 2006-у він вперше став депутатом від Партії Регіонів. Під час розстрілів на Майдані, очолюючи Київську міську адміністрацію, наказав закрити столичне метро, аби не дати людям можливості під’їхати в центр на допомогу протестувальникам. А вже через рік, в 2015-у Макеєнко балотувався на виборах міського голови Києва від «Нашого краю».

Крім того, політик-«довгожитель» є формальним власником телеканалу «Прямий», який контролюється АП.

Колишнього мера Маріуполя Юрія Хотлубея звинувачували у розкраданні державних коштів. Місцеві активісти виявили, що більшість тих будинків, на які виділялися 3,7 мільйона гривень для їхнього «відновлення» після обстрілів, були цілими і неушкодженими.

Громадськість також неодноразово підозрювала його у сепаратизмі. Зокрема, звинувачували в тому, що обіцяв бойовикам «ДНР» провести референдум, називав прихильників Росії «справжніми патріотами» та дозволив підняти над міськрадою прапор РФ.

Після вбивств на Майдані Незалежності Антон Кіссе продовжував стверджувати, що Віктор Янукович є законним президентом.

У діючому скликанні парламенту депутат став співавтором законопроекту «Про економічний експеримент на території міста Одеса». Представники одеського громадського сектору бачили в цьому документі спробу розгорнути сепаратистські настрої і зверталися до спікера ради з вимогою зняти з Кіссе та інших співавторів законопроекту депутатську недоторканість.

Крім того, його неодноразово звинувачували у спробах створити так звану «Народну Раду Бессарабії» і «Бессарабську народну республіку».

Сергій Шахов також відомий заграваннями з сепаратистами. Про те, як відомий в минулому бандит «Кит» став народним депутатом, ІНФОРМАТОР писав раніше.

Як бачимо, під «дахом» «Нового краю» Ковальчук зібрав не найкращих представників українського суспільства. Не виключено, що саме хтось із екс-«регіоналів» навчив його займатися рейдерством.

Автор: Олег Виговський