Рейдернути аеродром: діло рук Труханова?

За рейдерським захопленням військового аеродрому може стояти мер Одеси Труханов

566

Стало відомо, хто може стояти за спробою рейдерів захопити територію військового аеродрому в Одесі.

Про те, що за спробою рейдерів захопити територію аеропорту військової частини А3571 в Одесі може стояти мер Одеси, заявив журналіст Роман Кулік у дописі Facebook.

За його словами, ще у жовтні Одеська міськрада затвердила детальний план, за яким деякі прилеглі до аеродрому території віддають під забудову. Згідно з цим планом, найбільше території отримала компанія “Будова”, яку контролюють мер Одеси Генадій Труханов і Володимир Галантерник.

Раніше у Міністерстві Оборони, відповідаючи на запит одного з народних депутатів, відзначили, що не володіють інформацією з цього приводу і про відведення землі до військової частини ніхто не звертався.

«За результатами розгляду інформуємо, що Державна прикордонна служба України жодних погоджень щодо відведення земельних ділянок не надавала. (…) Жодні юридичні або фізичні особи щодо відведення земельних ділянок у межах аеродрому «Одеса-Шкільний» не зверталися», – ідеться у заяві Адміністрації ДПСУ.

У той самий час, як повідомляють одеські активісти, група, яка охороняла будівельну техніку і представників торгового комплексу «CITI CENTER» (тобто ті, кого у ЗМІ та соцмережах назвали рейдерами), це представники муніципальної поліції Одеси. Це може означити, що мер Одеси стояв за спробою рейдерського захоплення військового аеропорту, виділивши охорону для будівельників. До того ж саме Труханову та його партнеру Галантернику (якого ЗМІ називають “кримінальним кардиналом Труханова”) належить компанія-забудовник, яка отримала дозвіл на забудову ділянки від Одеської міської ради.

“Якщо це підтвердиться, то логічний ланцюг вигодонабувачів у віджимі частини ділянки військової частини очевидний”, – відзначив Роман Кулік.

Також журналіст додав, що військовослужбовці не перешкоджали діям рейдерів, які демонтували старий паркан, заглибились на територію аеродрому на 12 метрів, вирубили посадку й встановили новий паркан.

“Виглядає так, що військові на аеродромі або знали, або швидко зорієнтувались, чиї рєбята приїхали зазіхати на шмат їх території, і саме тому остереглись використовувати зброю, пам’ятаючи вирок Колмогорову”, – прокоментував Кулік.

Окрім цього, журналіст відзначив, що військовослужбовці могли легко зупинити організовану групу рейдерів, повернувши контроль над ситуацією, замість того, щоб викликати поліцію та писати про інцидент у Facebook.

“АЛЕ головний акцент має бути не на військових цієї частини, а на організаторах групи тітушні чи муніципальної варти, хто б там не був. Хоч аеродром уже давно не торт – неважливо, це об’єкт ЗСУ і крапка”, – підсумував Кулік.

Як повідомлялося раніше, в оборонному відомстві показали відео “спроби рейдерського захоплення” військової частини. У той самий час поліція Одеської області спростувала офіційну заяву Збройних сил України про захоплення військової частини під Одесою.

Раніше також повідомлялося, що 29 жовтня близько 40 осіб у балаклавах спробували здійснити рейдерське захоплення частини території військового об’єкту, який є власністю Міністерства оборони України.