РФ боїться залишати Донбас, бо вважає, що Україна займеться його поверненням

502

Росія не дає завершити військовий конфлікт на Донбасі через побоювання, що після його вирішення Україна займеться поверненням Криму.

Про це пише старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк з посиланням на джерело в дипломатичних колах.

«У приватній бесіді один високопоставлений дипломат назвав Мінські угоди театральною грою на витримку: «На цьому фронті програє той, у кого першого здадуть нерви. Росія не може виконати Мінські домовленості тому, що після вирішення проблеми на Донбасі Україна мобілізує всі ресурси, щоб повернути Крим», – цитує аналітик співрозмовника.

«У свою чергу, українське керівництво не в змозі забезпечити передбачену другим Мінськом автономію Донбасу. Адже апарат корумпований, а процеси модернізації та реформування в Україні ще далекі від завершення. Тому Київ і отримав відстрочку для виконання домашнього завдання (у питанні проведення конституційних змін, – ред.). У зв’язку з цим, врегулюванням конфлікту ніхто дуже не займатиметься, оскільки в США зайняті виборами, а в ЄС – нелегальними мігрантами і падінням економічного зростання. Що стосується Заходу, то він поставив Кремлю червоні лінії, за які заходити не можна», – також зазначив співрозмовник.