РНБО розсекретила стенограму засідання часів початку анексії Криму

335

У Верховній Раді на засіданні комітету з питать нацбезпеки та оборони оприлюднені копії стенограм засідань Ради національної безпеки і оборони України під час російської анексії Криму 28 лютого 2014 року.

Витяги зі стенограми на своїй сторінці в Facebook опублікував народний депутат Борислав Береза.

Зокрема, на оприлюднених стенограмах йдеться про можливість введення військового стану. Військовий стан у країні, згідно з документом, підтримував лише секретар РНБО Олександр Турчинов.

Згідно з інформацією, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв про необхідність політичного вирішення виниклого конфлікту, оскільки в країні немає ні грошей, ні боєздатності.

«У нас на казначейському рахунку взагалі відсутні гроші. Тому моя пропозиція, шановний Олександр Валентинович, в першу чергу спробувати вирішити, як можна швидше, це через політичні консультації і через іноземних посередників», — йдеться в документі.

В стенограмі також йдеться, що за даними Міністерства оборони, які на той час представляв виконувач обов’язків міністра оборони Ігор Тенюх, «під прикриттям навчання збройних сил Російської Федерації відбувається концентрація російських військ вздовж всього українсько-російського кордону».

Також в стенограмі є позиція тодішнього Генерального прокурора Махницького. Згідно з документом, він побачив у діях Сергія Аксьонова тільки «незаконне привласнення владних повноважень».