РНБО затвердила санкційний список «Савченко-Сенцова»

312

Рада національної безпеки та оборони затвердила санкційний список проти осіб, причетних до незаконного засудження в Росії Надії Савченко та інших українців.

Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко.

На початку засідання РНБО президент Петро Порошенко зазначив, що санкційний перелік має стати «Списком Савченко-Сенцова» і до нього мають бути додані особи, які фабрикували справи проти Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та інших незаконно ув’язнених в Росії осіб.

При цьому глава держави підкреслив: «Це рішення («Список Савченко») не припиняє нашої наполегливої праці з негайного звільнення Надії Савченко та інших українських героїв».

Як повідомила прес-служба РНБО, санкції є безстроковими.

Серед осіб, які увійшли до санкційного списку: керівники та працівники ФСБ, слідчого комітету РФ, прокуратури, суддівського корпусу, військові та інші.

Президент також доручив доопрацювати «Список» та додати в нього тих осіб, які причетні до тортур українців і кримських татар в Криму.

«Просив би, щоб розширення цього списку скоординували з нашими партнерами», — зазначив Порошенко.

Як відомо, 24 березня Кабмін схвалив і вніс на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування обмежувальних заходів до фізичних осіб, причетних до протиправних дій щодо української льотчиці Надії Савченко.