Роботи отримають синтетичну шкіру з пам’яттю

294

Люди використовують роботизовані руки вже тривалий час. Вони вміють захоплювати різні предмети з незвичайною вправністю. Але поки все ж робота не вдалося навчити ніжним дотикам.

Роботизована рука поки не вміє витягувати один предмет з купи, або взяти без пошкоджень тендітні об’єкти. Дослідники з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробили спосіб зберігати інформацію, отриману роботом при дотику до предметів. Спеціальні сенсори імплантують в штучну шкіру. Вони зберігають зміни в електричному опорі, коли прикладається сила до об’єкта. Інформація зберігається протягом тижня.

Сенсори аналогічні людській тактильній пам’яті. Це дозволяє людям пам’ятати відчуття при дотик. Штучна шкіра допоможе роботу визначати об’єкт доторком і застосовує необхідне зусилля для захоплення. Як правило, для такої функції потрібні складні алгоритми і потужні процесори.

Але якщо зберігати інформацію в сенсорах штучної шкіри, то процесор вдасться розвантажити для інших завдань. Поява тактильних запам’ятовуючих пристроїв дозволить відтворити сенсорну пам’ять людини і відкриває нові можливості в робототехніці.