«Рошен» отримала в оренду землю у Борисполі без конкурсу

360

ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» отримав у оренду 7,5 гектара землі у Борисполі підписавши договор суборенди, без конкурсів і аукціонів.

Як зазначається, на початку липня 2015 року ТОВ «Логістичний центр «Кондитер» звернувся до мера Борисполя із листом, у якому просив знайти земельну ділянку для нового бісквітного комплексу.

При цьому, через деякий час «Логістичний центр «Кондитер» змінює назву на «Бісквітний комплекс «Рошен».

Восьмого вересня міська влада надала кілька ділянок в оренду комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства», скориставшись нормою, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний.

«Уже тоді «Схеми» передбачали, що «Рошен» візьме цю землю в суборенду в обхід земельного аукціону. Днями журналісти програми отримали документ, який підтвердив, що саме так і сталося», — йдеться у розслідуванні.

Між комунальним підприємством і ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» було підписано договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара.

«Таким чином, 7,5 гектара з необхідних 20 корпорація «Рошен» уже отримала на позаконкурсних умовах», — зазначають журналісти «Схем».

Крім того, у вересні 2015 року йшлося про 130 мільйонів пайового внеску компанії в бюджет міста. Натомість зараз сумма зменшилася до 30 мільйонів.

«Бісквітний комплекс «Рошен» структура концерну Roshen, який об’єднує ряд кондитерських фабрик в Україні, а також Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Roshen виробляє до 200 видів кондитерських виробів, загальний обсяг виробництва продукції досягає 410 тисяч тонн в рік.

Порошенко після вступу на посаду президента України заявляв про намір продати свої активи.

Повідомлялося також про його плани з передачі кондитерського концерну в траст інвестиційної компанії Rothschild, раніше найнятої для пошуку покупців, а також продажу Roshen менеджменту в розстрочку, якщо інші покупці на нього не знайдуться.

У січні 2016 року Порошенко заявив про підписання договору, за яким він передав свою частку в Roshen в незалежний «сліпий» траст.