«Російський табір в Україні: ключові особи, механізми фінансування та інструменти реалізації інтересів Кремля»

0
287

У фокусі сьогоднішнього матеріалу політичні проекти «Опозиційна платформа За життя», «Опозиційний Блок» та олігархи, що підтримують тісні стосунки з РФ. Матеріал створено за підтримки неурядових організацій з Північної Америки та у партнерстві з активними аналітичними структурами в Україні.

Серія звітів EECDACA присвячена негативному впливу великого бізнесу та Російської Федерації на політичні та економічні процеси України. Третій звіт сфокусований на діяльності Віктор Медведчука, Вадима Новинського та Сергія Льовочкіна – бізнесменів, які отримали певний кредит довіри і значну матеріально-організаційну підтримку поза межами України.

«Росія стимулює певну конкуренцію між своїми прихильниками в Україні. Медведчук активно розвиває проросійські громадські рухи. Новинський завзято обороняє вплив російської православної церкви. Льовочкін намагається блокувати інтеграцію України в трансатлантичний простір і продовжує культивувати російські культурні продукти в Україні», – йдеться у звіті.

Найбільшу підтримку від Росії отримають олігархи з чітко вираженою і щирою відданістю ідеалам і вартостям «руського міра». Такими себе позиціонують олігархи і політики, що зібралися в «Опозиційній платформі – За життя». Клани Фірташа/Льовочкіна і Медведчука, безумовно, є щирими ідеологічними прихильниками Росії.

Розвиваючи відверто проросійський проект, Москва прагне відвернути увагу від інших російських проектів. Зараз суспільство і влада сконцентровані на стеженні за ОПЗЖ як прямій загрозі з боку Росії. Виглядає так, що штучно формується радикально проросійський табір, аби ті політичні угруповання, які раніше вважалися за проросійські, зараз розмістилися по центру на політичній палітрі України. Передусім зсувається до центру «Опозиційний блок».

Існує висока вірогідність того, що в тіні ОПЗЖ Москва активно намагається просунути інший проект, який не ілюзорно, а реально реалізовуватиме її інтереси. Не виключено, що серед таких проектів є досить популярні партії, які потраплять до парламенту. Сьогодні потенційних російських агентів можна знайти в списку всіх партій, зокрема «Слуги народу», «Батьківщини», «Сили і честі», «Громадської позиції» та, безумовно, тепер уже центриському «Опозиційному блоці».

EECDACA вважає надважливим максимальне поширення інформації, що представлені у звітах, серед українських і міжнародних медіа. Центр сподівається, що всі надані матеріали у межах звіту допоможуть сформувати об’єктивний погляд на сучасний політичний і економічний ландшафт України.


Eastern-European Centre for Democracy and anti-corruption Analysis (Східно-європейський центр підтримки Демократії та Антикорупційного аналізу) – незалежна ініціатива, створена за підтримки неурядових організацій Північної Америки та Північної Європи. Діяльність центру спрямована на підтримку розвитку демократії та боротьбу з впливом олігархічних угруповань на державні інституції у країнах Східної Європи, з фокусом на Білорусі, Україні, Грузії та Молдові.

Щоб прочитати звіт натисніть тут