Росія хоче статусу «миротворців» для бойовиків в Україні

1863

Від Мінських угод Україна та Росія очікують різних результатів. Наша сторона хоче припинення війни, а бойовикам потрібні вибори.

«Обидві сторони сідають за стіл переговорів не задля того, щоб досягнути результату. Сьогодні Мінську угоди своєрідний тупик для обох сторін. Вимоги надто кардинальні. Протиріччя були закладені в угоди одразу. В тексті різними інтересантами були закладені різні задачі, які в кінцевому результаті ввійшли у протистояння і не працюють», — розповів експерт-міжнародник Євген Духович.

На сьогоднішній день, Україна має підтримку США, які наголошують на 3 пунктах Мінських угод, де наголошується на безпосередній безпеці людей: припинення обстрілів, контроль над кордонами, спостерігачі ОБСЄ.

«Росія наполягає на пунктах, які б добре було обговорювати, коли там буде налагоджено мирне життя. Або хоча б налагодиться процес відновлення громадянських прав і свобод, які там порушуються. Зрозуміло, що Росія хоче перевести свої війська у миротворчий формат, отримати на це мандат. Тоді їх статус буде узаконено, чого, сподіваюсь, не відбудеться», — наголосив Євген Духович.

Експерт зазначив, що те, що відбувається в Мінську, мало відіграє роль на майбутньому перебігу війни.