Росія не пускає до Криму спостерігачів ОБСЄ

682

Москва не надаватиме доступ в окупований Крим спостерігачам Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Про це заявив постійний представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич.

«Ні, звичайно, тому що спостережна місія ОБСЄ працює на території України, а не в Криму. Крим — це територія Росії. Ми відразу обговорювали, що місія не торкається Криму як частини Російської Федерації. Але наші західні колеги інтерпретують усю територію України, включаючи Крим», — стверджує Лукашевич.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України зажадало від МЗС Росії допустити на територію окупованого Криму Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ з метою надання об’єктивної оцінки ситуації на півострові.

Окрім цього, МЗС України закликав у терміновому порядку надати доступ представникам СММ ОБСЄ в Україні, Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні і офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до затриманих у результаті останньої російської провокації громадян України.

Раніше ФСБ звинуватила українську розвідку в підготовці терактів у Криму, а президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна «переходить до терору».

Міністерство оборони України спростувало цю інформацію і назвало її спробою РФ відвернути увагу місцевого населення і світової спільноти від перетворення півострова на ізольовану військову базу.

Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав заяву ФСБ брехнею і ще одним елементом гібридної війни проти нашої країни.