Росія почала поставки продуктів із Сирії

294

Компанія з Адигеї початку поставки сирійських продуктів в Росію.

Продукти продаються через московський оптово-роздрібний продовольчий центр “Фуд-Сіті”, а також через декількох оптовиків на Півдні Росії. Постачальники вважають, що сирійська продукція частково замінить турецьку.

28 листопада 2015 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спеціальні економічні заходи, спрямовані проти Туреччини. Документом з 1 січня 2016 року фактично вводяться санкції на ввезення товарів з Туреччини, в числі яких м’ясо птиці, овочі, фрукти. Російські підприємці заявили, що введення санкцій завдасть серйозних збитків малому і середньому бізнесу. Фітосанітарний контроль може бути використаний як політичний важіль тиску.

Імпортером сирійської продукції стала компанія “Адигеї-Юрак”. Вона була зареєстрована в Майкопі в 1993 році. Доставкою продуктів з Сирії в Росію для “Адигеї-ЮРАК” займається французька судноплавна компанія CMA CGM Group.

“Спочатку у нас виникли проблеми з імпортом з Сирії. Перший 61 контейнер (близько 1,2 тис. Тонн) простояв в порту більше десяти діб через невірно оформлених митних документів, що призвело до псування частини продуктів. Крім того, вчасно не була отримана митна вартість сирійських товарів, що також затягнуло процедуру оформлення. до моменту розвантаження другої партії ці проблеми були вирішені, що надійшли в порт контейнери були оформлені за дві доби “, – цитата гендиректора компанії Аслана Панеш.

Остання партія сирійських овочів і фруктів, яка прибула в порт Новоросійська на минулому тижні, включала в себе близько 3 тисяч тонн апельсинів, лимонів, грейпфрутів, томатів і капусти.