Росія розпочинає будувати в Ірані два енергоблоки АЕС

268

Будівництво має розпочатися 10 вересня і триватиме 10 років. В Організації з атомної енергії Ірану не уточнили, в чому саме полягатиме участь РФ у будівництві.

Влада Ірану заявила про плани побудувати два нові енергоблоки на атомній електростанції «Бушер». Як заявив ввечері у середу, 31 серпня, керівник Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Сахелі, будівництво має розпочатися 10 вересня 2016 року і повинно завершитися упродовж 10 років.

«Ми заощаджуватимемо 22 мільйони барелів нафти щорічно, побудувавши ці два енергоблоки», — зазначив Сахелі, додавши, що вартість проекту становитиме приблизно 10 мільярдів доларів США, цитує агентство AFP. Він повідомив, що будівництво відбуватиметься у співпраці з Росією, проте не розповів, у чому саме полягатиме ця співпраця.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року Росія і Іран підписали угоду щодо будівництва АЕС в Ірані. Згідно з документом, сторони мають намір співпрацювати в спорудженні восьми енергоблоків на території країни.

Бушерська АЕС є першою АЕС в Ірані і на всьому Близькому Сході. Її будівництво було розпочате німецькими компаніями ще в 1975 році, проте після Ісламської революції 1979 року будівництво було зупинене. Відновлення будівництва відбулося у 1995-му, а у вересні 2011 року Бушерську АЕС під’єднали до електромережі.

Источник Deutsche Welle
Поделиться