Російське дизпаливо повертається на український ринок

316

Поставки російського дизпалива в Україні залізницею відновляться в кінці березня-початку квітня.

Про це розповіли учасники українського ринку.

За інформацією трейдерів, російський «Лукойл» зміг домогтися від Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) дозволу на поставку ДТ в Україну.

«Перша партія дизпалива об’ємом 20 тис. тонн виробництва Волгоградського НПЗ вже законтрактована українськими контрагентами. Вона очікується в кінці березня на ст. Куп’янськ в Харківській області», — розповів один з імпортерів.

За інформацією трейдерів, ресурс законтрактований п’ятьма компаніями: «Альянс Енерго Трейд», «НП-Трейдинг», «Амик», «Елемент» та Полтавський ГЗК.

Очікувана ціна ресурсу буде на 200-300 гривень за тонну нижче ціни білоруського ДП на ст. Коростень.

Згідно із повідомленням учасників ринку, з 1 квітня постачання російського ДТ в Україні стануть регулярними.

«Повний ембарго буде знято, уже зараз російські виробники пропонують свій ресурс», — розповів імпортер білоруського ДТ.

Згідно із повідомленнями наших джерел, в квітні обсяг російських поставок може становити 50-70 тис. тонн.

Трейдери відзначають, що зараз вони змушені знову готувати гарантійні листи про те, що даний ресурс не буде адресований українській армії.

Відзначимо, що відхід з ринку російського ДТ в минулому році спровокував зростання премій на білоруський продукт як основну альтернативу.

Так, за даними джерел, лютневі тендери БНК з продажу ДП в Україні завершилися з результатом +25 тонн. У той же час російські поставки очікуються з нульовою премією, що може привести до загального зниження цін для українських контрагентів в усіх напрямках.

Поставки ДТ в Україну з РФ припинилися з початку жовтня 2015 року через перешкоди, створені ФСТЕК. У той же час завдяки диверсифікації ринку вдалося уникнути дефіциту і фактично утримати ціну на паливо від різкого підвищення.

Зокрема, різко зріс обсяг поставок ДТ морським транспортом. При цьому російський ДТ все ж надходив на український ринок. Він закуповувався танкерами на вільному ринку.

Крім того, поставки російського дизпалива йшли через Білорусь під маркуванням «Паливо дизельне експортне» (ТДЕ).