Російські мільярдери вже втратили $ 16 млрд – Bloomberg

667

У зв’язку з введенням США нових економічних санкцій, найбагатші росіяни втратили більше $16 млрд. Такі дані наводить агентство Bloomberg.

Збитки пов’язані з обвалом котирувань акцій. Постраждали 26 з 27 росіян, які знаходяться в індексі мільярдерів Bloomberg. Експерти відзначили, що санкції звели нанівець зростання добробуту мільярдерів РФ за 2017 рік.

Раніше «Форбс» писав про те, що багатії Росії втратили більше $12 млрд. США ввели санкції 6 квітня проти олігархів і топ-чиновників РФ, а також 15 компаній. Обмеження тут же позначилися на активах росіян, від їх акцій почали терміново позбавлятися, що призвело до падіння рубля і індексу РТС.

Більше за інших постраждав Олег Дерипаска, у якого під санкціями виявився холдинг En+, виробник алюмінію US Rusal та 6 компаній. Активи Дерипаски за час після введення санкцій скоротилися на $1,3 млрд. Аналогічних збитків зазнав Володимир Потанін з його «Норільським нікелем», хоча в списку санкцій його прізвище не значиться. У трійку «антилідерів» потрапив також Віктор Векельберг, у якого також є 26,5% акцій Rusal.