Російський опозиціонер озвучив рецепт, як Крим повернути в Україну

307

Депутат Держдуми Ілля Пономарьов вважає, що для звільнення Криму від російської окупації Україні потрібно залучати до активних дій країни-учасники Будапештського меморандуму.

«Україна не зробила юридичних кроків, які необхідні для того, щоб закликати до активних дій учасників Будапештського меморандуму. На місці української влади я б подав до міжнародного суду на країни-гаранти незалежності і суверенітету України. Від них потрібно вимагати виконання зобов’язань, які вони взяли на себе», — зазначив Пономарьов.

За його словами, якщо невиконання цих зобов’язань буде визнано в судовому порядку, то у США і Великобританії виникнуть правові підстави для того, щоб здійснювати будь-які практичні кроки.

Пономарьов додав, що наразі вирішення питання відновлення територіальної цілісності України перебуває в дипломатичній площині, що допускає будь-який розвиток подій.

Нагадаємо, в рамках Будапештського меморандуму, який був підписаний в 1994 році, США, Росія і Великобританія, в обмін на відмову України від ядерної зброї, підтвердили своє зобов’язання поважати її незалежність, територіальну цілісність та кордони.