Російський почерк у терористичних актах, — політексперт

682

В останніх терористичних актах, які нещодавно відбулися на території Туреччини, більшість експертів вбачає помсту Російської Федерації за «ніж в спині» та принципову позицію.

Цю ситуацію прокоментував політичний аналітик Сергій Гармаш.

«Кремль давить на Європу через нас з метою продавити вибори на окупованих територіях Донбасу. На скільки все пов’язано з терористичними актами – не зрозуміло, але помітна цікава тенденція: як  тільки Москва вклинюється кудись з миротворчими зусиллями, так одразу посилюється напруга в тому регіоні і навіть довкола нього. Зараз Туреччина стала, як і Україна, об’єктом нападів Москви, і через свою позицію вже страждає. Тому певні зв’язки можна проводити. Що стосується виборів, то зрозуміло що є втома Європейського союзу і всього світу. І швидше така втома від невизначеності української влади в цьому конфлікті. З одного боку Президент говорить, що альтернативи Мінським угодам немає, з іншого він їх не виконує і не пропонує нічого іншого», — розповів Сергій Гармаш.

Також відомо, що Росія спонсорує турецьких курдів, і надає не лише зброю, а й навчає їх задля дестабілізації ситуації зсередини країни. В той же час Туреччина радикально реагує на таку «гру»: зупиняє зв’язки з Росією та налагоджує з Україною.

«Туреччина дуже сильна країна, вони є членом НАТО, їхня економіка є однією найшвидше розвинутих, тому їм є що протиставити Федерації. В Україні все побудовано на отриманні іноземних кредитів, які ми проїдаємо і беремо нові для того, щоб віддавати попередні. Ми знаходимося в позиції слабких. Якщо у нас немає сил, то ми маємо бути хоча б принциповими. Бо інакше ворогові доведеться або вбити нас, або прислухатись. Нас, до речі, вбити неможливо. Але наша влада чомусь обрала шлях слабкого, коли весь час іде на компроміси», — зауважив політичний аналітик.