Розбій у парламенті: Чому нардеп Пономарьов заслужив на посадку

960

У парламенті знову надзвичайна подія: екс-«регіонал», а зараз член депгрупи «Воля народу» Олександр Пономарьов відібрав телефони у журналістів прямо в кулуарах Верховної Ради. Спочатку він емоційно щось пояснював колезі з «Батьківщини» Сергію Соболєву, який раніше з парламентської трибуни звинуватив компанію Пономарьова у постачанні Міноборони неякісного моторного мастила. Згодом сам «батьківщинець» визнав, що помилився: ознайомився з висновками інших експертів, де йдеться, що причиною поломки військової техніки стало потрапляння пилу і бруду в двигуни. Проте з ЄРДР відомо, що справа про ці мастила СБУ таки розслідує.

Утім, ми не про це, а про поведінку пана Пономарьова. Спочатку його помічниця намагалася перешкодити зйомці, перекриваючи огляд для об’єктива камери. Але далі почалося абсолютно неочікуване: недоторканний вихопив телефон у журналіста Івана Марусенка і поклав його до кишені. Після цього нардеп «по-пацанськи» заявив, що віддасть телефон, «коли вийдемо на вулицю і там поговоримо». Почалася перепалка, в результаті якої Пономарьов забрав мобільний телефон в іншого журналіста. Усе це супроводжувалося звинуваченнями з боку парламентарія, який попросив охорону Ради вигнати кореспондентів із будівлі. «Я не сяду, не переживайте. Ви сядете. Будете відповідати. Я не знаю, де ваш телефон», – сказав Пономарьов, намагаючись забрати у журналіста ще один апарат. Щоправда, після суперечки нардеп повернув кореспондентам засоби зв’язку.

Своєю поведінкою Пономарьов ошалешив навіть тих, хто бачив чимало конфліктів між політиками і журналістами. Діячі українського політикуму неодноразово демонстрували свою неадекватність щодо представників преси. Наприклад, у 2009 році колишній голова Верховної Ради, комуніст Олександр Ткаченко, не бажаючи розмовляти з тодішньою журналісткою СТБ, а нині – нардепом від БПП Ольгою Черваковою, розбив їй мікрофон. Наступного року постраждав мікрофон Сергія Андрушка – спроба взяти коментар у начальника Головного управління житлового господарства КМДА Володимира Стороженка завершилося тим, що чиновник кинув аудіо-прилад у смітник.

Тепер виникає закономірне питання: яким має бути покарання для колишнього представника Партії регіонів. За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів СБУ було відкрито відповідне провадження. Чи завершиться це чимось наразі незрозуміло. Та й стаття якась ліберальна. Нагадаємо, кілька тижнів тому справу по бійці між відомим «антикорупціонером» Віталієм Шабуніним і скандальним журналістом Всеволодом Філімоненком перекваліфікували на статтю 345-1 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо журналіста». Таким чином, активісту загрожує до п’яти років ув’язнення. Якщо закон один для всіх, слідчі мають перекваліфікували справу і тут. А далі — відповідне подання ГПУ про зняття недоторканності й арешт. Хоча і це не панацея. Доведено Михайлом Добкіним, який попри справу проти нього і навіть згоду Ради на притягнення до відповідальності козиряє в сесійній залі годинником Rolex більш ніж за $ 20 тис.