Рожкова: Ми одержали запевнення від Луценка, що результати аудиту «ПриватБанку» ГПУ взяла в роботу для проведення кримінального провадження

Із результатами судового аудиту "ПриватБанку", проведеного компанією Kroll, уже ознайомили генпрокурора України Юрія Луценка, міжнародних партнерів, послів, аналітиків та експертів, розповіла заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

793

Національний банк України (НБУ) одержав від генерального прокурора Юрія Луценка запевнення, що Генпрокуратура вже працює з результатами судового аудиту (forensic audit) «ПриватБанку», проведеного компанією Kroll, заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу в Києві.

«Зараз Національний банк проводить низку зустрічей, метою яких є ознайомлення основних стейкхолдерів із результатами forensic audit. На сьогодні результати forensic audit уже подано генеральному прокурору України, міжнародним партнерам і організаціям, послам, іншим колегам із державних структур, аналітичним та експертним колам», – зазначила вона.

Рожкова висловила впевненість, що ця інформація допоможе довести до кінця ситуацію з «ПриватБанком». Вона підкреслила, що це «перший у нашій країні кейс такого масштабного фінансового розслідування».

«Ми сьогодні одержавли запевнення від генерального прокурора про те, що результати forensic audit Генеральна прокуратура взяла в роботу для проведення кримінального провадження», – сказала Рожкова.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що «ПриватБанк» був «об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій» як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше у розмірі $5,5 млрд. Зазначають, що всередині «ПриватБанку» існувала тіньова банківська структура, яка керувала корпоративним кредитним портфелем пов’язаних осіб. Згідно з розслідуванням, до націоналізації в грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов’язаним із колишніми акціонерами і групами афілійованих із ними осіб.

Один з екс-власників «ПриватБанку» Ігор Коломойський назвав результати розслідування «маячнею, яку немає сенсу коментувати».

Згідно з рішенням уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стала власником «ПриватБанку».

НБУ в липні опублікував звіт фінансового аудиту «ПриватБанку», проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов’язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів до українських судів, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов’язані з нею фінансові втрати.