Розпродаж арештованого майна – ярмарок від Мінюсту

954

Сьогодні представники Міністерства юстиції України звітували про роботу системи електронних торгів арештованим майном.

ДП «Сетам» з жовтня 2015 року є організатором торгів. Система в Україні працює вже близько 2 років, спочатку це був пілотний проект для декількох областей, згодом була запроваджена по всій Україні.

Завдяки цій системі зараз проводяться прозорі торги, прибрано корупційні ризики, виставлені нові товари, які раніше не продавалися.

«Місія ДП «Сетам» полягає у здійсненні державної політики у сфері реалізації арештованого майна. Важливим є створення системи з вільним доступом будь-якої особи, яка має доступ до мережі Інтернет для того, щоб переглядати взагалі процес торгів», — розповів Віктор Вишньов — в.о. генерального директора ДП «СЕТАМ».

Що стосується результатів роботи підприємства, то основними здобутками є збільшення кількості учасників торгів, підвищення лояльності клієнтів, розробляється програма, щоб включити до торгів максимальну кількість сировинних ресурсів.

«Що стосується соціального користувача нашої електронної системи, то це зазвичай люди доволі молодого та середнього віку. Близько 80% це вікова категорія від 25 до 45 років. Також частіше системою користуються чоловіки. Стосовно географії, то на першому місці учасники з Києва та Київської області, доволі суттєвий результату у Дніпропетровську, Львові, Харкові, також  індустріального центру Запоріжжя», — додав Віктор Вишньов.

За 2 місяці підприємство продало арештованого майна на 180 мільйонів гривень. Даний показник щомісяця збільшується. У порівнянні з 2014 роком, зріс середній ціновий відсоток продажу. З весь період роботи системи, було виставлено близько 10 тисячі лотів, з них 1800 було продано в грудні 2015 року.

Також Віктор Вишньов повідомив про нові зімни в роботі системи: якщо стартова вартість лоту становить 5 тисяч гривень, то торги по ньому здійснюються вже через 10  днів після оприлюднення; від 5 тисяч до 1  мільйона – торги здійснюються через 20 днів, і від 1 мільйона лот реалізується через 30 днів. Подовжено термін торгів до 3 днів, раніше продаж здійснювався за 1 день. З’явилася можливість додавання нових учасників